014775

- Αναλυτικά αποτελέσματα - Πως διαμορφώθηκε ο βαθμολογικός πίνακας

Χωρίς ιδιαίτερες  μεταβολές στον βαθμολογικού πίνακα, ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική της Α' Ερασιτεχνικής κατηγοριά, το Σαββατοκύριακο 27 και 28 Φεβρουαρίου.

Ρεπορτάζ: Δωροθέα Στάκη

Δύσκολη νίκη πήρε το Στρατώνι στον εκτός έδρας αγώνα με την Νίκη Πολυγύρου με σκόρερ τον Μετάι στο πρώτο ημίχρονο. Η Νίκη, έδωσε μια δύσκολη μάχη απέναντι στον πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα Στρατώνι αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

Δύσκολη νίκη και για την Καλλικράτεια στον αγώνα που έδωσε το Σάββατο στην έδρα της με την Κασσάνδρα. Ένα γκολ μπήκε μόνο στον αγώνα και αυτό από τον πιτσιρίκο Χότζα, στο πρώτο ημίχρονο.

Με το πόδι στο γκάζι πατημένο συνεχίζει η Βαρβάρα, αφού το Σάββατο συνέτριψε την Αρναία με το τρανταχτό 4-0 μέσα στην έδρα της. Πιο αναλυτά, στο 30' ο Αλεξάνδρου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 78' σκοράρει ο Παυλάτος, 5' λεπτά αργότερα κάνει ο Ζάββας το 3-0 για τους γηπεδούχους και στην εκπνοή ο Κοττάκης κάνει το 4-0.

Στραβοπάτησε και πάλι η ομάδα των Σημάντρων, αφού δεν μπόρεσε να βγει αλώβητη από τον αγώνα με την Τρίγλια, στην έδρα της και αποτέλεσμα 3-4. Με σκόρερ τους Πόπης στο 30', Ταρασίδης στο 55' και στο 65' και τον Μαυρίκη στο 80', η Τρίγλια υποδέχεται με το καλύτερο αποτέλεσμα τον καινούριο της προπονητή, Στράτο Καρπούζη.

Δυνατό και δύσκολο παιχνίδι έδωσαν Μουδανιά και Πορταριά το Σάββατο στα Μουδανιά. 1-0 το αποτέλεσμα για τα Μουδανιά και αρχίζουν να φλερτάρουν με την 4η θέση.

2-4 το παιχνίδι μεταξύ Τορωναίου Συκιάς και Διγενή Λακκώματος.

Ένα ημίχρονο μπροστά περνούσε η Νικήτη στο αγώνα με την Ποτίδαια την Κυριακή στην έδρα της. Φανερά καλύτερη η Νικήτη, στάθηκε όμως άτυχη, καθώς η Ποτίδαια, αν και με 9 παίκτες μετά από την αποβολή των Λορέντζο και Μανωλάκη, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να βγει νικήτρια από την Νικήτη, με σκορ 1-2.

3-0 το αποτέλεσμα για την Ιερισσό στον εύκολο αγώνα που έδωσε με την Ορμύλια.

Αναλυτικά ο βαθμολογικός πίνακας, σύμφωνα με την Ε.Π.Σ.Χ.