ΡΟΗ 24/7:

Ανακατατάξεις στις μεσαίες θέσεις, έδειξε η 24η Αγωνιστική της Ά Ερασιτεχνικής

12642644 1006978869391436 2138364767830946024 n

- Αναλυτικά ο Βαθμολογικός πίνακας

Με ανακατατάξεις στις μεσαίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, ολοκληρώθηκε η 24η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α' Ερασιτεχνικής κατηγορίας, το Σάββατο 19 Μαρτίου.

Συγκεκριμένα, δύσκολη νίκη για την Καλλικράτεια απέναντι στην Αρναία, με αποτέλεσμα 2-0. Ένα ήρεμο παιχνίδι, χωρίς πολλές ευκαιρίες για γκολ και χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο 24χρονος Ηρακλής Βελάη στο 35', (σ.σ. ο νεαρός ακραίος χαφ, αποκτήθηκε από την ομάδα της Τρίγλιας πριν από περίπου 2 μήνες, αποτελεί πλέον μέρος της βασικής ενδεκάδας του Κώστα Κάκκογλου και την δεύτερη από τις τρεις μεταγραφές που σχεδιάζει) και στο 45' δεν κατάφερε ο Σιμόνι να κάνει το 2-0, καθώς αστόχησε στο πέναλτι που κατάλογισε ο διαιτητής Τσακαλίδης στον Πλατσατζή, μετά από το δυνατό μαρκάρισμα του πρώτου στον Καραπαύλο. Στο 65, ο Σιμόνι με πλασσέ κάνει το 2-0 και λίγα λεπτά αργότερα, ο ίδιος αστοχεί και πάλι σε ένα ακόμη πέναλτι.

Εύκολη νίκη για το Στρατώνι απέναντι στην Ποτίδαια, με τελικό αποτέλεσμα 4-1. Ο αγώνας ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με 9 παίκτες, καθώς δεν πρόλαβε ολόκληρη η αποστολή της Ποτίδαιας να φτάσει έγκαιρα και ένα τέταρτο μετά ολοκληρώθηκε αισίως η ενδεκάδα. Στο 19' η Ποτίδαια και παρά τις ελλείψεις, κατάφερε να "πιάσει στον ύπνο" το Στρατώνι και να σκοράρει. Μη χάνοντας λεπτό όμως, αντεπιτέθηκε το Στρατώνι με τον Μελίση να ισσοφαρίζει στο 20'. Από εκεί και πέρα, το Στρατώνι σκόραρε ακόμη 3 φορές, με τον Μελίσση να πετυχαίνει Χατ - Τρικ και τον Κωσμίδη να ολοκληρώνει τον χορό των γκολ.

993556 1756147581284171 4751336378354962168 n

Συνεχίζει τις πολύ καλές της εμφανίσεις η ομάδα της Τρίγλιας. Εύκολη εντός έδρας νίκης απέναντι στην Κασσάνδρα. 6-1 το τελικό αποτέλεσμα με σκόρερ τους Κομνηνάκη (2), Δόμπρογλου (2), Λεονταρίδη, Μαυρίκη και Φιλιππίδη, η ομάδα της Τρίγλιας παίρνει 3 εύκολους βαθμούς και ανεβαίνει στην 8η θέση μαζί με συγκάτοικο τα Σήμαντρα.

Εύκολη νίκη για τον Πολύγυρο κόντρα στην Ορμύλια με 3-0. Στο 43, ο Χαρέλης κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους και στέλνει την ομάδα του στα αποδυτήρια με άλλον αέρα. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νίκη Πολυγύρου μπαίνει πιο δυνατά στον αγώνα και καταφέρνει με τους Ισπρογιάννη και Κακούρο να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς και να σκαρφαλώσει στην 5η θέση με 42 βαθμούς.

Πλήρωσε την κακή της εμφάνιση η Βαρβάρα απέναντι στο Λάκκωμα με τελικό αποτέλεσμα 0-1. Οι φιλοξενούμενοι, πήραν μια σημαντική εκτός έδρας νίκη με 0-1 και σκόρερ τον Γκιάλη, αν και με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Ζήσης.

Εντός έδρας ήττα και για τον ουραγό του βαθμολογικού πίνακα Νικήτη κόντρα στην Συκιά με 1-4.

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχθηκε ο αγώνας μεταξύ Πορταριάς και Σημάντρων.

Εντός έδρας νίκη για την Ιερισσό απέναντι από την ομάδα των Μουδανιών με αποτέλεσμα 2-1.

Αναλυτικά ο Βαθμολογικός πίνακας όπως αυτός διαμορφώθηκε, σύμφωνα με την Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής