ΡΟΗ 24/7:

Κυπελλούχος Χαλκιδικής ο Α.Ο.Σημάντρων (φωτο)

12742582 1514979635471263 3730749979557084348 n

O Α.Ο. Σημάντρων επικράτησε στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣ Χαλκιδικής της Νίκης Πολυγύρου με σκορ 2-1 και κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη φορά το πολυπόθητο τρόπαιο

Κυπελλούχος ο Α.Ο.Σημάντρων για 2η συνεχή χρονιά, καθώς επικράτησε στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣ Χαλκιδικής  της Νίκης Πολυγύρου με σκορ 2-1 μέσα στο κατάμεστο από φιλάθλους και των δύο ομάδων γήπεδο της Ολύνθου.

20160217 160517

Ένας τελικός γιορτή για το ποδοσφαίρου και για τον νομό μας, ανάμεσα σε δύο δυνατές και ποιοτικές ομάδες, με την ομάδα του Κώστα Ζαμπέτογλου να παίρνει τελικά με ανατροπή το πολυπόθητο τρόπαιο.

20160217 155021

Στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη Πολυγύρου προηγήθηκε με σκορ 0-1 με γκολ του Χαρέλη μόλις στο 5’ λεπτό, αλλά στην επανάληψη ο Α.Ο. Σημάντρων μπήκε πιο αποφασιστικός και με δύο γρήγορα γκολ, το πρώτο με τον Μελλίση στο 51' και το δέυτερο με το απίστευτο μακρινό σουτ έξω από την περιοχή του Τσίλη στο 58', κατάφερε να κάνει την ανατροπή, ειδικά μετά και από την αποβολή του Σιρόπουλου  παίχτη της Νίκης Πολυγύρου στο 60', κράτησε αυτό το υπέρ του σκορ και μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Δραγάτη, πανηγύρισε έξαλα μαζί με τους οπαδούς του την κατάκτηση του κυπέλλου.