Αποτελέσματα αγώνων της 23ης Αγωνιστικής

544124 1001656393257017 5831761429233099550 n

Παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στην Χαλκιδική, το Σάββατο 12 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκαν τα παιχνίδια της Ά Ερασιτεχνικής, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Χαλκιδικής.

Αναβολή λόγο καιρικών συνθηκών πήρε ο αγωνάς μεταξύ Άρη Κασσανδρείας και Στρατωνίου και θα οριστεί καινούρια ημερομηνία διεξαγωγής από την Ε.Π.Σ.Χ..

Πιο αναλυτικά, ισόπαλος με 1-1 αναδείχθηκε ο αγώνας μεταξύ Π.Ο.Τρίγλιας και Π.Ο.Ν.Καλλικράτειας, με σκόρερ τους Κομνηνάκη και Καραπαύλο, αντίστοιχα.

Ισοπαλία 1-1 και για τον αγώνα του Ερμή Ποτίδαιας και της Νίκης Πολυγύρου.

Πλήρωσε άσχημα την κακή της εμφάνιση η ομάδα της Αρναίας στον αγώνα με τα Σήμαντρα. Αν και έπαιζε στην έδρα της, τα Σήμαντρα κατάφεραν από το πρώτο ημίχρονο να δείξουν την υπεροχή τους, αφού η Αρναία ήταν "άφαντη". 2 γκολ από τον Σαϊτιώτη, 1 από τον Σίσα και 1 από τον Γκαρτζώνη στα τελευταία λεπτά του αγώνα, έδωσαν το τελικό 0-4 και μια σημαντική νίκη στην ομάδα των Σημάντρων.

IMG 3397 1

Την πρώτη της ισοπαλία "κέρδισε" η Νικήτη κόντρα στην Ορμύλια. Αν και το σκορ άνοιξε η Ορμύλια, η γηπεδούχος Νικήτη απάντησε στο δεύτερο ημίχρονο, κερδίζοντας άξια τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Εντός έδρας νίκη για την Πορταριά κόντρα στην πολύ βελτιωμένη Βαρβάρα. Ένα πολύ δύσκολο πρώτο ημίχρονο, με μοιρασμένες φάσεις και από τις δυο ομάδες, που πάλεψαν πολύ για ένα γκολ. Στο 80' ο Τσίγκας, (σ.σ. πολυσυζητημένη μεταγραφή που δικαιώνει την Πορταρια) με έξοχο δυνατό πλασαριστό σουτ στην κλειστή γωνία του Σαραφιανού, έκανε το 1-0 και "έκοψε" τον φόρα της Βαρβάρας.

Εκτός έδρας νίκη και για την Ιερισσό κόντρα στην Συκιά, με σκόρερ τον Νικολαΐδη στο δεύτερο ημίχρονο.

"Καθάρισαν" από νωρίς τα Μουδανιά, το εκτός έδρας παιχνίδι με Λάκκωμα. Στο 14' ο Εφραιμίδης και στο 29' ο Σερέτης έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια, με 3 βαθμούς στην "τσέπη". Στο δεύτερο ημίχρονο, το Λάκκωμα δεν μπόρεσε να μειώσει με τις 2 καλές φάσεις που είχε.

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 21 Μαρτίου 2016 21:05