ΡΟΗ 24/7:

Είναι και θέμα τύχης: Αποτελέσματα 25ης Αγωνιστικής της Α' Ερασιτεχνικής

12799340 999454060143917 6674325369979428057 n

Αναλυτικά ο Βαθμολογικός πίνακας

Σταθεροποιήθηκε στην πρώτη θέση του Βαθμολογικού πίνακα το Στρατώνι και άνοιξε την ψαλίδα της διαφοράς με την δεύτερη Καλλικράτεια να στραβοπατάει στην Πορταριά, στους αγώνες της Τετάρτης 23 Μαρτίου, για την 25η αγωνιστική της Α' Ερασιτεχνικής κατηγορίας, για το πρωτάθλημα Χαλκιδικής.

IMG 3951

Πιο αναλυτικά: Στην πρώτη θέση, με διαφορά 3 βαθμών και ενός παιχνιδιού λιγότερο, βρίσκεται πλέον το Στρατώνι, μετά από την πολύ σημαντική νίκη που πήρε, απέναντι από την Ορμύλια με αποτέλεσμα 2-0. Αν και δεν παίχτηκε καλό παιχνίδι από μεριάς πρωτοπόρων, το πρώτο γκολ του αγώνα ήρθε από τον Γιαννόπουλο στο 2' και το δεύτερο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φούκα.

Ηττημένη από την Πορταριά, αλλά με το κεφάλι ψηλά έφυγε η Καλλικράτεια με αποτέλεσμα 1-0. Ένα δύσκολο και καλό παιχνίδι, σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο με πολύ αέρα. Από τις δύο καλές φάσεις που είχε η γηπεδούχος Πορταριά, ευστόχησε στην μία με σκόρερ τον Γιώτα στο 20'. Πίεσε πολύ η Καλλικράτεια για την ισοφάριση στις 4 πολύ καλές τελικές που μέτρησε, αφού έλεγχε το ρυθμό του παιχνιδιού. Στο δεύτερο ημίχρονο, φανερά πιο δυνατή η Καλλικράτεια, αλλά άτυχη. Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την αριθμητική της υπεροχή, καθώς η Πορταριά αγωνιζόταν με 10 παίχτες από το 87' με αποβολή του Αλέξη με 2η κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

"Λευκή" ισοπαλία για τα παιχνίδια Ιερισσός - Βαρβάρα και Λάκκωμα - Σήμαντρα. Και η Ιερισσός και το Λάκκωμα μπορούσαν να πάρουν την νίκη (σ.σ. γηπεδούχοι αντίστοιχα για να αποφύγουν τα παιχνίδια των play out χρειάζονταν την νίκη), καθώς οι πρώτοι είχαν τρία δοκάρια με τον Ψυχογιό και το Λάκκωμα, αν και έπαιζαν στον μισό γήπεδο την αντίπαλη ομάδα των Σήμαντρα, δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Εύκολη εκτός έδρας νίκη για τον Πολύγυρο κόντρα στην Συκιά με 0-2. Αν και η ομάδα του Πολυγύρου έπαιζε με βασική απουσία τον Σεβαστάς (τερματοφύλακας) και στην θέση του τον Βούλγαρη, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Σιρόπουλος και να "κλειδώσει την νίκη της στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χαρέλη.

Νίκη "βάλσαμο" για τα Μουδανιά στον εντός έδρας αγώνα με την Νικήτη με αποτέλεσμα 6-0. Τα γκολ του αγώνα μπήκα στο τελεύταιο 20λεπτο του αγώνα.

Νίκη για την Κασσάνδρα επί της Ποτίδαιας με 3-1. Το σκορ του αγώνα άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 10' με τον Χρηστάρα. Απάντησε η Κασσάνδρα στο 19' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Σμυρλή. Στο 70' ο Σμυρλής και πάλι κάνει το 2-1 και δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο Χατζηβασιλείου κάνει το 3-1 και χαρίζει μια άνετη νίκη στην Κασσάνδρα και 3 πολύτιμους βαθμούς.

Ηττήθηκε η Τρίγλια από την Αρναία με αποτέλεσμα 1-0. Με γκολ στο 65' προηγήθηκε η γηπεδούχος Αρναία με σκορερ τον Μπουλγούριδη.

Αναλυτικά ο Βαθμολογικός πίνακας μετά και την 25η αγωνιστική σύμφωνα με την Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής