ΡΟΗ 24/7:

Τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη: Αποτελέσματα 27ης αγωνιστικής της Α' Ερασιτεχνικής

12439279 1019859381436718 3439752433301865839 n

Το Σάββατο 2 Απριλίου, ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική της Α' Ερασιτεχνικής κατηγορίας, για το πρωτάθλημα Χαλκιδικής και φαίνεται πως τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη.

Δύσκολη επικράτηση του Σρατωνίου κόντρα στα Μουδανιά, σε ένα πολύ δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι. Το μόνο γκολ του αγώνα που χάρισε και την νίκη στους πρωτοπόρους, ήρθε από τον Μπέσσα στο 80'.

Εύκολη εκτός έδρας νίκη για την Καλλικράτεια κόντρα στην Ιερισσό με 0-2. Στο 15' ο Καραπαύλος άνοιξε το σκορ από πάσα του νεαρού Χότζα και στο 25' ο Σιμόνι από στατική φάση τελείωσε το παιχνίδι.

Εντός έδρας νίκη για την Πορταριά στο παιχνίδι του Σαββάτου με την Αρναία, με τελικό αποτέλεσμα 2-1. Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με αρκετές φάσεις και από τις δυο ομάδες. Στο 12' ο Δοκλοδήμος άνοιξε το σκορ για την Πορταριά. Το δεύτερο ήταν μοιρασμένο, καθώς και οι δυο ομάδες πίεζαν πολύ. Στο 50' ο Γιώτας σκόραρε και έκανε το 2-0, απάντησαν όμως αμέσως οι φιλοξενούμενοι στο 51' με τον Σπάχη.

Εκτός έδρας επικράτηση του Πολυγύρου κόντρα στην Βαρβάρα με 2-4. Οι Χαρέλης, Ισπιριάννης, Βούλγαρης και Ναιντόφσκι ήταν οι σκόρερ του Πολυγύρου.

Δυσκολεύουν τα πράγματα για το Λάκκωμα, καθώς το Σάββατο μέτρησε μία ήττα κόντρα στην Τρίγλια. Από το ρόστερ του Λακκώματος έλειπε ο τερματοφύλακας Γόμος, (σ.σ.καθώς είχε τραυματιστεί σοβαρά στο πόδι την προηγούμενη εβδομάδα στον αγώνα με την Καλλικράτεια) και στην θέση του έπαιζε ο 15χρονος Δημήτρης Χατζόπουλος.
Το σκορ του αγώνα άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 3΄ με το σουτ του Τσιμόπουλου. Γρήγορα όμως απάντησαν οι φιλοξενούμενοι, με Μαυρίκη Φιλιππίδη να φέρνει στα ίσια τον αγώνα στο 6ο λεπτό και στο 50' "καθάρισε¨το παιχνίδι με σέντρα του Κομνηνάκη και τελικό αποτέλεσμα 1-2.

Άρης Κασσανδρείας - Δόξα Ορμύλιας 2-0. Ένα καλό πρώτο ημίχρονο για την ομάδα της Κασσάνδρας με λίγες αλλά καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο δικαιώθηκε όμως, καθώς στο 66' και στο 68' μπήκαν τα γκολ και η Κασσάνδρα πήρε με το σπαθί της τους  3 πολύτιμους βαθμούς.

Εύκοκη εκτός έδρα νίκη για τα Σήμαντρα κόντρα στον ουραγό του βαθμολογικού πίνακα Φοίνικα Νικήτης με αποτέλεσμα 0-3.