ΡΟΗ 24/7:

Με διαφορά 9 βαθμών η κορυφή της Α' Ερασιτεχνικής - Αναλυτικά αποτελέσματα

12994349 1767930430105886 4936140513933915913 n

Αναλυτικά ο βαθμολικός πίνακας

Μια μόλις αγωνιστική πριν το τέλος του φετινού πρωταθλήματος και τα επιτελεία των ομάδων έχουν πάρει "φωτιά", με το βαθμολογικό ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο, μετά από το τέλος της 29ης αγωνιστικής τα Α' ερασιτεχνικής. Τα βλέμματα στρέφονται στην κορυφή του πίνακα, μετά από την δύσκολη εκτός έδρας ήττα της δεύτερης στην κατάταξη Καλλικράτειας, από την Νίκη Πολυγύρου και την νίκη του Στρατωνίου επί των Σημάντρων.

Εκτός έδρας νίκη επί των Σημάντρων πέτυχε το Στρατώνι χάρις στο Χατ- Τρικ του Μελίσση, που χάρισε το τρίποντο στο Στρατώνι, φλερτάροντας έτσι με την άνοδο χωρίς αγώνες μπαράζ, απέχοντας πλέον 9 βαθμούς από την δεύτερη Καλλικράτεια.

Σκούρα τα βρήκε η Καλλικράτεια από την Νίκη Πολυγύρου, αφού έχασε με σκορ 0-2. Ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο με λίγες κλασσικές ευκαιρίες και ένα δεύτερο ημίχρονο με πιο πολύ πάθος. Η Νίκη Πολυγύρου κατάφερε να εκμεταλλευτεί τα λάθη της άμυνας της Καλλικράτειας και να περάσει μπροστά με αποτέλεσμα 0-2.

Εύκολη εντός έδρας νίκη για την Κασσάνδρα στον αγώνα με την Συκιά με αποτέλεσμα 3-0. Με τους γηπεδούχους να έχουν καθ'ολη τη διάρκεια τον έλεγχο του παιχνιδιού και τους νεαρούς παίκτες της Συκιάς να αρκούνται σε αμυντικό ρόλο. Χατ- τρικ για τον επιθετικό της Κασσάνδρας Βακόλα, στο 37, 74 και στο 89.

Ακόμη μια ήττα για το Λάκκωμα από την Πορταριά, σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, με τελικό αποτέλεσμα 2-3. Το σκορ άνοιξε ο Τσίγκας στο 6ο λεπτό από ασίστ του Αλέξη. Στο 12' ισοφάρισε ο Σκέμπι. Στο 56' και στο 66' ο Κανακάρης, από ωραίες πάσες του Αλέξη και στο 82΄, ο Βασβάνης εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια στην άμυνα και μείωσε με τελικό αποτέλεσμα 2-3.

Εύκολη εκτός έδρας νίκη για την Τρίγλια, κόντρα στην Νικήτη με σκορ 0-7.