ΡΟΗ 24/7:

Στα ρεπεσάζ Παπαβασιλείου–Αθανασίου

PALH POLWNIA19

Στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης στην Πολωνία

Στα ρεπεσάζ του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Πάλης U15 που διεξάγεται στην Πολωνία θα αγωνιστούν οι Δημητρης Παπαβασιλείου και Γιώργος Αθανασίου. Παράλληλα οι Ιόλη Κολιτσοπούλου και Δροσούλα Τζιανακοπούλου κατέλαβαν την 5η θέση στη διοργάνωση.

Στα 62κ. των κοριτσιών η Κολιτσοπούλου ηττήθηκε με πτώση από την Βεκσέργκες, ενώ στα 58κ. η Δροσούλα Τζιανακοπούλου έχασε από την Ντραχάνοβα (Ουκρανία) με 8-6.

Στην ελληνορωμαϊκή ο Γιώργος Αθανασίου στα 57κ. θα αγωνιστεί σήμερα στα ρεπεσάζ. Ο Ελληνας πρωταθλητής νίκησε στον προκριματικό γύρο τον Ματσίνκεβιτς (Λευκορωσία) με 6-0 και στη συνέχεια τον Κοσμά (Ρουμανία). Στους «8» ηττήθηκε από τον Τούρκο Μπέρμπερ.

Στα 41κ. ο Δημήτρης Παπαβασιλείου έχασε στον προκριματικό γύρο από τον Μπερσανουκάεφ με 9-2. Ο Ρώσος αθλητής έφτασε έως τον τελικό κι έδωσε δεύτερη ευκαιρία στον Ελληνα πρωταθλητή.

Στα 38κ. ο Σωκράτης Κωνσταντινίδης σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι έχασε με 8-7 από τον Βούλγαρο Γκεοργκίεφ

Στα 52κ. ο Αγγελος Πατούχας δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Βάμος (Σέρβια) στους 32.

Ο Γιώργος Παπαγεωργίου στα 57κ. έχασε από τον Μακ Ντόναλντ (Ολλανδία) με 6-0.

Στα 62κ. ο Αλέξανδρος Μπατζακίδης ηττήθηκε από τον Αζέρο Αμπντουλάζαντα στον προκριματικό γύρο και αποκλείστηκε

Στην ίδια κατηγορία ο Δημήτρης Παπακώστας κάμφθηκε από τον Μολδαβό Στογιάνοφ με 4-1.

Στα 68κ. ο Λευτέρης Χαριτίδης έχασε από τον Ουκρανό Πασάιεφ στη φάση των «16»

Ο Οδυσσέας Ρουγγέρης αγωνίστηκε στα 75κ. και ηττήθηκε από τον Λευκορώσο Κασλακανάου.

Τέλος στα 85κ. ο Ραφαήλ Γκίρνης έχασε από τον Ρώσο Τσερνίσεφ στον προκριματικό γύρο.